Zadzwoń: tel.+48 503 14 05 84. Napisz do nas: biuro@rusticostone.pl

RUSTICO


Piaskowiec

Piaskowiec to średnioziarnista, zwięzła skała osadowa powstała w wyniku scementowania ziaren kwarcu, skaleni, miki oraz okruchów innych skał i minerałów. Bogata gama kolorów piaskowca – przyjmuje różne zabarwienia od szarego po żółte, czerwone i białe – pozwala na zrealizowanie przedsięwzięcia niemal każdego typu. Piaskowce są zwykle relatywnie miękkie i łatwe w obróbce, zwłaszcza tuż po wydobyciu, natomiast po wyschnięciu twardnieją.

Z tego względu od wieków są stosowane w budownictwie jako materiał konstrukcyjny lub zdobniczy. Materiał ten świetnie się sprawdza, jako jedyne pokrycie powierzchni, jak również w połączeniu z popularnymi współcześnie elementami szklanymi, metalowymi czy drewnianymi. W elementach zewnętrznych dobrze jest poddać piaskowiec impregnacji środkami chemicznymi. Zmniejsza to nasiąkliwość piaskowca i negatywne skutki oddziaływania wody.

Do impregnacji kamienia naturalnego szczególnie piaskowca stosuje się środki produkowane na bazie silikonów, powodując, że pokryta nimi powłoka staje się nieprzepuszczalna dla wody. Nie zmniejsza przy tym jej zdolności do oddychania.

Realizacje elewacji z piaskowca: